31 серпня, у містечку Савт-Бавнд-Брук, штат Нью-Джерсі, США відзначили 140-річницю з дня народження генерал-хорунжого,  командира Окремої кінної дивізії Армії УНР Івана Омеляновича-Павленка, чиї тлінні останки спочивають на цвинтарі Святого Андрія Первозванного. Про це повідомляє сайт благодійного фонду "Героїка"

З благолсовіння архієпископа Української православної церкви у США Даниїла (Зелінського), отець Василь Шах відслужив панахиду на могилі генерала, згадавши у молитвах спочилих рабів Божих Івана та Фатиму (дружину генерала – з роду Гаєвських, знану діячку українського жіночого руху в США).

Український цвинтар у Савт-Бавнд-Брук є найвідомішим українським некрополем у західній півкулі. Він виник тут у 1951 році, з ініціативи українських емігрантів православного віросповідання. Провідну роль у заснуванні українського осередку у цій місцевості відіграли митрополит Іоанн Теодорович, колишній капелан Сірої дивізії Армії УНР та архієпископ Мстислав Скрипник, в минулому – хорунжий Армії УНР. Обох ієрархів українська громада шанує як творців та будівничих Української православної церкви у США, а також як зберігачів на еміграції пам’яті про ветеранів збройної боротьбі за незалежність України.

На цвинтарі Святого Андрія Первозванного поховано двох президентів УНР в екзилі, командирів двох дивізій та п'яти полків Армії УНР, командувачів Української національної армії та УПА – "Поліська Січ", десятки воїнів УПА, Армії УНР, Галицької армії, членів ОУН, українських політиків, науковців та діячів культурного і духовного відродження.

Всі могили на зазначеному кладовищі перебувають під довічною опікою Української православної церкви у США і не потребують оплати землекористування.


Останні новини

Теги