Свято Покрови пресвятої Богородиці – покровительки козацтва, День захисників і захисниць України, день створення Української Повстанської Армії. Також наприкінці жовтня українці готуються до відзначення Листопадового чину (проголошення Української Держави (названої згодом Західноукраїнської Народною Республікою). З цієї нагоди Пласт Австрії здійснив меморіальну поїздку в Горішню Австрію місцями козаків, вояків Армії УНР та УПА.

Пластунами було відвідано місце табору Displaced Persons в Астені та могилу Лицаря Золотого Хреста бойової заслуги 1-го класу УПА на псевдо “Моряк”, уродженця Сумщини Павла Ющенка (1921 – 1949).

Також пластуни завітали до родинної усипальниці гетьманича Андрія Кириловича Розумовського (1752, Глухів – 1836, Відень) у Швертберзі, та місце “Запорозької Січі” – табору військовополонених періоду Першої світової війни, вояків-українців Російської імператорської армії – Фрайштадт.

Тут же відвідано місцевий музей, де зберігаються особисті речі українців з лав РІА та довідка полоненого Івана К. Ющенка.

Пласт Австрії висловлює подяку отцеві Романові Птасюку за молитовний супровід, Genadij Transport за зручний транспорт та добру дорогу, Олегу Семенціву за чудові фото, та всім учасникам заходу.

 


Останні новини

Теги