Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль прибув до Туреччини з робочим візитом. Прем'єр зустрівся з представниками української громади, а також відвідав римо-католицьке кладовище Стамбула, де спочиває діяч УНР, український дипломат Володимир Мурський. Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Туреччині.

Візит голови українського уряду триватиме два дні – розпочинається у Стамбулі та завтра продовжиться в столиці Туреччини – Анкарі.

Сьогодні Прем’єр-міністр Денис Шмигаль зустрінеться з міністром промисловості та технологій Турецької Республіки Мустафою Варанком, представниками турецького бізнесу. Завтра в Анкарі Прем’єр-міністр України матиме зустріч з керівництвом Турецької Республіки. 

В рамках візиту пан Шмигаль, разом з представниками Посольства України в Турецькій Республіці, Генерального консульства України в Стамбулі, Українського культурного товариства, Українського товариства взаємодопомоги та української громади поклав квіти до могили українського дипломата Володимира Мурського.

Могила Мурського була віднайдена у 2018 р. кримськотатарською діячкою Алією Усеновою. 

"Те, що було знайдене місце поховання Володимира Мурського – не є удачею або випадковістю. Це результат ретельної роботи, що здійснюється Генеральним консульством України та Українським культурним товариством у Стамбулі тривалий час. Зокрема, було проаналізовано безліч матеріалів про життя українців в Стамбулі на початку минулого століття, опрацьована велика кількість версій. Раніше, завдяки нашій спільній роботі та взаємодії, була розшукана могила подружжя Забілло і можливе місце поховання ще одного видатного українця, який брав активну участь в житті української громади Стамбулу у 1920-30-х роках та зробив багато добрих справ для наших співвітчизників, але, на жаль, був незаслужено забутий. Попереду ще багато цікавої та кропіткої роботи", - зазначила Алія Усенова.


Останні новини

Теги