За інформацією Посольства України в Італії, 1 квітня 2021 р. у місті Кассіно пройшла зустріч Посла України Ярослава Мельника з мером міста Енцо Салера та групою італійських і українських фахівців з питань історичної спадщини.

За результатами зустрічі було домовлено провести спільні італо-українські меморіальні заходи за участі офіційних представників обох держав.

Відомо, що у Другій світовій війні українці боролися з нацизмом у складі військових формувань не лише УПА чи СРСР, але й США, Канади, Британії, Франції, Польщі.

eed78c30-a783-11eb-95b9-c7dc45d05ded.jpg

Зустріч Посла України Ярослава Мельника з мером міста Енцо Салера 

У лавах ІІ-го Польського корпусу генерала Владислава Андерса (Армії Андерса) воювало близько 5 тисяч українців. Вони пройшли бойовий шлях з 1942 по 1945 рр., взяли участь у здобутті монастиря Монтекассіно (Італія) у травні 1944 року. Ця сторінка історії також відома як "Битва за Рим", внаслідок якої було звільнено Рим, битві за Анкону (вересень 1944 р.) та битві за Болонью (березень 1945 року).  

На польському військовому кладовищі у Монтекассіно (Італія), яке налічує 1072 могили, окрім польських військових, поховано і більше 100 українців. У 2009 році посольством України в Італії були проведені пошукові роботи на цвинтарі у Монтекассіно і встановлено імена 103 вояків українського походження.

Відомі також і польський військовий цвинтар у Казамассімі біля Барі (431 могила) та цвинтар у Бандар-Анзалі (Іран) (639 поховань) на яких ще чекають ідентифікації могили українських вояків ІІ-го Польського корпусу генерала Владислава Андерса.

0cd3a250-a784-11eb-95b9-c7dc45d05ded.jpg

Могила вояка українського походження на польському військовому кладовищі у Монтекассіно (Італія)

Загалом на території міста Кассіно знаходяться також і військові цвинтарі часів Першої світової війни. Серед них кладовище вояків австро-угорської армії, що також має поховання українців, і привертає до себе увагу представників української спільноти в Італії та нашого посольства.

Джерело: сторінка у ФБ Посольство України в Італії/Ambasciata d'Ucraina in Italia


Останні новини

Теги