22 січня 2021 року, до Дня Соборності України, у м. Люблін впорядкували поховання воїнів Армії УНР. Того ж дня, на місцевому православному кладовищі, відбулась церемонія вшанування пам'яті всіх борців за незалежність України.

Як повідомляє «Українське Товариство» у Республіці Польща, урочистості пройшли у надзвичайному режимі (у дуже обмеженому колі присутніх), лише за участі офіційних делегацій, згідно поточної епідеміологічної ситуації у країні.

Ця подія, як і завершення реставрації пам’ятника на братській могилі українських вояків у Брно (Чехія), стала ще одним спільним внеском органів державної влади України та представників закордонного українства в справу збереження пам’яті про борців за незалежність.

Участь у церемонії взяли: Генеральний консул України в Любліні Василь Павлюк та працівники Генконсульства, заступник маршалка Люблинського воєводства Збіґнєв Войцеховський, заступник директора Бюро воєводи Вальдемар Подсядли, командир Литовсько-польсько-української міжнародної бригади полковник Дмитро Братішко з офіцерами бригади, представник Фундації Незалежності (Fundacja Niepodległości) Ян Федірко, керівництво «Українського Товариства»: голова д-р Григорій Купріянович, секретар д-р Андрій Савенець, скарбник д-р Микола Рощенко.

6212c1c0-6480-11eb-81ef-9924dde5d913.jpg

Освячення нових пам'ятників на могилах вояків Армії УНР

bd5adee0-6481-11eb-81ef-9924dde5d913.jpg

Представники офіційних делегацій

У тексті офіційного повідомлення також зазначено, що урочистості традиційно відкрив голова «Українського Товариства» д-р Григорій Купріянович, який нагадав, що минулого року було відзначено важливі річниці: польсько-українського союзу, київської виправи, Варшавської битви, які закарбувалися в історії польсько-українських взаємин. Пан Купріянович підкреслив, що минулого року вдалося відновити частину люблінських могил вояків Армії УНР, що стало можливим завдяки пожертвам багатьох людей.

Учасники заходу поклали до збірного пам’ятника українським воякам вінки, квіти та лампадки від імені офіційних делегацій.

Панотець Даміан Швець, з православної парафії Святого Петра Могили в Любліні, освятив споруджені у 2020 р. хрести на відновлених могилах воїнів Армії УНР. Згодом була звершена заупокійна молитва за воїнів, які спочивають на люблінському кладовищі та за душі всіх борців за незалежність України і провідників українського народу. Також був відслужений короткий молебень за Україну.

9b772e50-6481-11eb-81ef-9924dde5d913.jpg

Виступає голова «Українського Товариства» д-р Григорій Купріянович

Після молебну були виголошені промови Генеральним консулом України в Любліні Василем Павлюком та заступником маршалка Люблинського воєводства Збіґнєвом Войцеховським.

Завершив урочистості голова «Українського Товариства» д-р Григорій Купріянович, який подякував кожному, хто був причетний до проведення церемонії та всім жертводавцям, які протягом 2020 р. допомагали відновлювати люблінські могили воїнів Армії УНР.


Останні новини

Теги