Представники української громади в Познані розшукали могилу підполковника Окремої кінної дивізії Армії УНР Володимира Василіва.

Про підполковника Василіва зберіглось обмаль інформації. Нижче біографічна довідка з бази даних «Імена самостійної України»:

Василів Володимир Васильович (10.10.1893 – 13.03.1930) – підполковник Армії УНР.

Середню освіту здобув у Київському кадетському корпусі. Військову службу проходив у Ґродненському гусарському полку. В українській армії з 1918 р. Останнє місце служби – Окрема кінна дивізія. У листопаді 1920 р., разом з Армією УНР відступив за Збруч, де був інтернований. Після розв’язання таборів для інтернованих оселився у Познані.

З низки наукових джерел було відомо, що український ветеран був похований на Гарнізонному цвинтарі (цвинтар на Цитаделі). Однак точних координат могили не міг назвати жоден із дослідників.

Впорядкування могили

Зрештою, 1 вересня 2021 р., групі волонтерів на чолі з Мартою Худзик вдалось знайти могилу. Вже 4 вересня українська громада здійснила впорядкування поховання.

З роками, за відсутністю догляду, могила сильно занепала: з пам’ятника зник хрест, в таблиці з епітафією з’явився величезний отвір, рамка квітника надщерблена. Однак, волонтерам вдалось не лише прибрати сміття і помити пам’ятник, але й привезти на могилу ґрунт і посадити квіти. Також було зацементовано отвір у верхній частині пам’ятника, через який потрапляла волога і руйнувала надгробок.

Останні новини

Теги