В Австралії помер вояк УПА Володимир Костка. Інформація про це з'явилась на Facebook-сторінці "Український Визвольний Рух - ОУН і УПА"

"Volodymyr Viatrovych: Вчора [1 лютого 2020 р.] в далекій Австралії помер вояк УПА Володимир Костка. Вояк сотні «Бурлаки» (здається останній з цього славного відділу),учасник Великого рейду 1947 року. В 2017 мав нагоду зустрітися з ним особисто", - йдеться у повідомлені.


Прощальне слово Почесного консула України, члена Спілки Української Молоді в Астралії Ярослава Думи, виголошене на похоронах:

Всеч. Отці,
Прип. Сестри,
Горем опечалена родина покійно Володимира Костки,
Дорогі Подруги і Друзі,
Жалібна Громадо,

Українська нація та український народ протягом останніх 9 днів сумують за переходом у вічності ще одного свого героя.
Покійний Володимир Костка в дуже молодому віці - у підлітковому та ранньому 20-х роках був готовий віддати це, чого є найціннішим володінням людини - власним життям - покійний Володимир робив це для здобуття свободи та демократичних цінностей своєї батьківщини Україна. Він приєднався до лав УПА, щоб боротися проти свавілля двох найбільших гнобителів світу - гітлерівської нацистської Німеччини та сталінської комуністичної Росії.

Сьогодні ті, хто продовжує боротьбу за підтримку цих демократичних цінностей та постійну свободу України проти стійкого гнобителя останніх 80 років, особливо зазначають, що ворог один - росія та московський шовінізм, які просто не хочуть відпускати Україну з під її впливом - вони продовжть використовувати будь-яку тактику для подальшого приниження України, фальсифікації її історії та їй багаторічної боротьби за свободу.

Я передаю незліченну кількість висловів співчуття родині за покійного Володимира - вони прибули з усіх куточків світу - від колег та побратимів так як він ... Я передаю спеціальне повідомлення співчуття від Юрія Шухевича, сина покійного генерала Романа Шухевича / Тараса Чупринки, який був головнокомандувачем УПА до часу його вбивства НКВС / КДБ на власній території України в 1950 році.

Всі ми схиляємо голови і дякуємо Володимиру Костці - Чумаку за те, що він був готовим у юнацтві покласти все за волю України, і наші найглибші співчуття йдуть до його дружини Катерини, його дітей Діани та Андрія та їх подружжя, і онукам Володимира.

Нехай чужа земля Австралії, як його останнє місце відпочинку, назавжди стане місцем миру і спокою, за яку він боровся і так прагнув, у своїй рідній Україні.

Слава Україні! Героям Слава!

Володимир Костка - "Чумак"
Володимир Костка - "Чумак"

Біографічна довідка. 

Володимир Костка народився 17 квітня 1924 р в селі Тростянець, Добромилського повіту, що на Львівщині. З 1943 року входить до мережі ОУН. У квітні 1945 року Костку прийняли до сотні командира Бурлака, дали псевдо «Чумак» і пізніше дали під командування рій.

Був поранений, лікувався в криївці-шпитальці. Після одужання поверувся до своєї сотні та перебрав назад свій рій. «Чумака» було назначено Булавним.

У 1947 році командир Бурлак розподілив сотню на сім груп і дав завдання кожній пробиратися до американського зону в Німеччині. «Чумак» був у складі третьої групи, а маршрут пролягав територією тодішньої Чехословаччині. Через три місяці у листопаді група «Чумака» прибула  до американської зони біля міста Пассау.

Американці перевезли всіх до українського табору в Лайцтум. За кілька днів Костку, на його прохання, перевозять до табору в Новому Ульмі.

В 1949 році Костка записується з іншими на виїзд до Австралії. До Сіднею прибуває в липні 1949 року.

В Австралії зустрів дівчину Катерину, яка приїхала до Австралії з Нідерландів. Вони  побралися в лютому 1954 року. В 1955 році у подружжя народилася дочка Діана, а пізніше син Андрій.

Як зазначається, Володимир Костка мріяв про подорож в Україну, його ніколи не покидала надія побачити свою рідну батьківщину та її столицю Київ.

Мрії «Чумака» справдилися 1992 року, коли він разом із Станицею Вояків УПА та дружинною Катериною мав нагоду поїхати на святкування 50-ліття УПА в Києві та відзначення першої річниці незалежности України, за яку Костка боровся в рядах УПА.

У Тереновому Проводі ОУН в Австралії подякували Володимиру Костці «за готовість віддати все за волю України, за величезний вклад на ниві громадської, сумівської та церковної праці на терені Австралії».

Останні новини

Теги