81 рік тому відійшов у вічність Пилип Пилипчук – Прем’єр-міністр екзильного уряду Української Народної Республіки у 1921-1922 рр.

Пилип Пилипчук відігравав важливу роль у боротьбі за українську державність у XX столітті. Він народився у 1869 році на Волині. Освіту здобув у Інституті шляхів сполучення у Санкт-Петербурзі. Був одним з лідерів тамтешнього українського руху.

У 1917 році Пилип Пилипчук повернувся до Києва, де став доцентом теоретичної механіки Київського політехнічного інституту, також він брав активну участь у політичному житті. За два роки до української революції встиг попрацювати директором департаменту Генерального секретарства торглівлі і промисловості, начальником водних шляхів Дніпра та навіть міністром шляхів. Крім того, восени 1919-го Пилип Пилипчук очолював дипломатичну місію, що заклала фундамент для майбутнього підписання Варшавського договору. Після поразки національно-визвольної боротьби Пилип Пилипчук опинився у Польщі. З 1921 по 1922 роки він керував Радою народних міністрів УНР в екзилі.

У Холм колишній прем’єр-міністр переїхав лише у 1939 році. Тут він провів останній рік свого життя і знайшов місце вічного спочинку. Незважаючи на такий короткий час перебування Пилипа Пилипчука у місті, українці Холмщини неабияк шанують його пам’ять. Події на його честь вже відбувались тут у 2000, 2010 та 2020 роках. Цьогорічні ж урочистості збіглись у часі зі святкуванням 30-ї річниці відновлення державної незалежності.

Фото: Посольство України в Республіці Польща

Фото: Посольство України в Республіці Польща

Сьогодні у Холмі, за участі радника-посланника посольства України в Польщі Олега Куця, співробітників військового аташату посольства, голови «Українського Товариства» Григорія Куприяновича, представників органів місцевого самоврядування, польських військовослужбовців урочисто відкрито відновлений пам’ятник на могилі П. Пилипчука. Фундатором реставраційних робіт виступили посольство України в Польщі, Почесний Консул України в Холмі Станіслав Адамяк, фундація «Партнерство і співпраця», «Українське Товариство» та жертводавці з Польщі та України.

Фото: Посольство України в Республіці Польща


Останні новини

Теги