Паращук Михайло Іванович
Паращук Михайло Іванович (16.12.1878-24.12.1963) - український і болгарський скульптор і громадський діяч. Під час Першої світової війни в 1914–1918 роках був активним членом Союзу визволення України. З 1921 оселився в Софії, де брав активну участь у громадському житті української еміграції, був активним діячем українсько-болгарського Товариства, організував з'їзди української еміграції. Протягом своєї творчості виконав близько 30 скульптурних портретів діячів української культури: В.Стефаника, С.Людкевича, Т.Шевченка, І.Франка, М.Лисенка, М.Грушевського, С.Петлюри, митрополита А.Шептицького, О.Олеся, Б.Лепкого, Є.Петрушевича та інших. Створив чимало портретів визначних політичних і культурних діячів Болгарії, оздоблював будівлі Міністерства оборони РБ, Військової академії, Болгарської академії наук, Народного театру ім.І.Вазова, Національної бібліотеки ім. Кирила і Мефодія, ректорату Софійського університету.
Відповідно до дослідження А.Якімової «Болгарський період життя Михайла Драгоманова», Софійська міська рада листом від 28.05.1926 року № 2996 повідомила Л.Шишманову (доньку М.Драгоманова), що згідно з протоколом від 12.05.1926 року № 52 постановила відпустити безкоштовно «на вічні часи» місце, де похований М.Драгоманов. За свідченнями очевидців тих часів, саме М.Паращук добився в столичної влади м. Софія, яку тоді очолював Вл.Вазов, подвійну безкоштовну ділянку для могили М.Драгоманова, виконавши таким чином волю Л.Драгоманової – «отримати те, на що мали право» (коли сім’я ховала проф. М.Драгоманова, то було оплачено суму за чотири ділянки). Згодом М.Паращук заповість родині поховати його саме на другій ділянці біля проф. М.Драгоманова.
Місця поховання проф. М.Драгоманова та М.Паращука надані міською владою м. Софія на безоплатній основі на довічний період та не потребують оплати за землекористування.