«Віртуальний некрополь української еміграції» – інформаційно-просвітницький проєкт  Українського інституту національної пам’яті. Він не є друкованою енциклопедією чи офіційним документом. Сайт динамічно розвивається. Практично щодня він поповнюється інформацією про нові цвинтарі, сектори поховань та окремі могили.

Отже, якщо Ви не знайшли на нашому ресурсі конкретної могили українського емігранта – це не означає, що ми відмовились вносити цю інформацію. Можливо, з часом, ці відомості будуть додані на сайт. Водночас, Ви можете долучитися до розвитку та наповнення «Віртуального некрополя української еміграції».

Просимо Вас уважно і до кінця прочитати інструкцію. Це полегшить роботу команді проєкту, яка обробляє величезну кількість інформації з різних джерел, а також прискорить завантаження відомостей на сайт.

Що конкретно Ви можете зробити?

І. Додати відомості про нову могилу, сектор поховань, або цвинтар, яких немає на сайті.

ІІ. Доповнити вже існуючі сторінки поховань, секторів та цвинтарів новою інформацією.

ІІІ. Запропонувати актуальні оновлення щодо поточного стану могили, статусу її оплати або запропонувати актуальну фотографію.

Як це робиться?

Додавання інформації про цвинтар, якого немає на сайті.

Обов’язковою умовою внесення на сайт інформації про конкретне поховання є наявність облікової картки (сторінки з інформацією) про цвинтар, на якому розташована ця могила. Навіть якщо на цвинтарі похований 1 українець-емігрант – ми створюємо облікову картку для цього кладовища.

Отже, Ви хочете внести на сайт інформацію про певний цвинтар. Як це робиться?

1.       Перевірте чи є на сайті інформація, яку Ви збираєтесь запропонувати. Для цього слід набрати в рядку пошуку на сайті назву міста, де розташований цвинтар. Також можна скористатися розділом «Кладовища» для використання більш складних налаштувань пошуку.  

2.       Якщо потрібного кладовища немає в переліку – просимо Вас надіслати листа на електронну скриньку: necropolis@uinp.gov.ua

В темі листа зазначте: «нове кладовище»

3.       В тілі листа вставте та заповніть необхідні рядки за цим прикладом:

-          Країна: США

-          Місто: Савт-Бавнд-Брук, Нью-Джерсі

-          Адреса: 280 Main St, South Bound Brook, NJ 08880

-          Назва цвинтаря українською мовою: Український цвинтар Святого Андрія Первозванного

-          Назва цвинтаря англійською мовою: St Andrews Ukrainian Cemetery

-          Площа кВ.м.: 56 000

-          Кількість поховань: 7 500

-          Конфесійна приналежність: християни різних конфесій

-          Доглянутість цвинтаря: в ідеальному стані

-          Перше поховання на цвинтарі (рік): 1953

-          Статус цвинтаря: діючий

-          Необхідність оплати оренди: оренда не стягується (разове придбання місця)

-          Опікун: УПЦ в США

-          Наявність культових споруд: Собор Святого Андрія Первозванного

-          Інформація актуальна станом на: 23.11.20

Якщо Ви не маєте певної інформації із наведеного переліку, або не певні у точності цієї інформації – не заповняйте рядок.

Також просимо у довільній формі зазначити будь-яку додаткову інформацію, яка, на Вашу думку, може бути корисною: історична довідка про цвинтар; розклад роботи; як дістатись громадським транспортом; контактні дані адміністрації тощо.

Якщо Ви шукаєте інформацію про певний сектор поховань (у США, Канаді та в Австралії нерідко зустрічаються цілі українські сектори на комунальних кладовищах) – спершу потрібно додати інформацію про цвинтар, а тоді вже про конкретний сектор – за тим самим взірцем, лише із темою листа «новий сектор». Тобто, надсилайте інформацію про цвинтар окремим листом, і сектор на цвинтарі також окремим листом, адже нерідко могили українських емігрантів знаходяться не лише на  українському секторі, але й поза ним – на тому ж кладовищі.

Додавання інформації про поховання, якого немає на сайті.

1.       Перевірте чи є на сайті інформація, яку Ви збираєтесь запропонувати. Для цього слід набрати в рядку пошуку на сайті прізвище розшукуваної особи. Також можна скористатися розділом «Поховання» для використання більш складних налаштувань пошуку.  

2.       Якщо інформації про розшукувану особу немає на сайті – просимо Вас надіслати листа на електронну скриньку: necropolis@uinp.gov.ua

В темі листа зазначте: «Нове поховання»

3.       В тілі листа вставте та заповніть необхідні рядки:

-          Прізвище, ім’я та по-батькові: Авраменко Никифор Антонович

-          Дата народження: 22.02.1893

-          Ранг або посада: сотник Армії УНР

-          Місце народження згідно дореволюційного адмінподілу: Катеринославська губ., м. Верхньодніпровськ

-          Місце народження згідно сучасного адмінподілу: Дніпропетровська обл., м. Верхньодніпровськ

-          Дата смерті: 21.09.1973

-          Причина смерті: від старості

-          Місце смерті: м. Ломжа, Польща

-          Місце поховання: м. Познань, Польща

-          Стан могили: у відмінному стані

-          Статус могили: оплата не стягується

-          Географічні координати могили (X,Y) у форматі: 40.54502222558879; 74.52191736572617

 

Якщо Ви не маєте певної інформації із наведеного переліку, або не певні у точності цієї інформації – не заповняйте рядок.

Також просимо подати біографічну довідку на особу із посиланнями на джерела. Зразок оформлення тут.

До листа Ви можете прикріпити фото особи та фото могили. Просимо обов’язково вказувати автора (або джерело) фотографії і дату зйомки. Наприклад: Автор фото – Юрій Яворський, 2017 р.


Додавання інформації в наявні облікові картки.

1.       Якщо Ви виявили облікову картку, що має певні прогалини (відсутнє фото особи, фото могили, біографічна довідка, геокоординати могили тощо) – просимо Вас надіслати листа на електронну скриньку: necropolis@uinp.gov.ua

2.       В темі листа просимо зазначити прізвище, ім’я та по-батькові людини, аби ми знали до якої облікової картки слід внести оновлення.

3.       Якщо Ви бачите в обліковій картці застарілу фотографію (таку, що не відображає поточний стан могили) – просимо Вас надіслати свіжі фото із зазначенням авторства фотографії та дати зйомки.

 

Критерії внесення поховань до «Віртуального некрополю української еміграції».

Як визначити, чи була певна людина приналежна до українського еміграційного середовища? На сайт вносять інформацію про поховання всіх українців, які опинились закордоном? Радимо користуватися цими критеріями, що спростять Вашу роботу.

Отже, ми додаємо до «Віртуального некрополя української еміграції» не всі поховання українців, які померли і поховані за межами України. Внесенню підлягають поховання, які відповідають бодай одному із цих критеріїв – а саме поховання:

-          вояків, медичного та допоміжного персоналу українських армій та українських військових формацій;

-          урядовців, парламентарів, державних службовців українських державних утворень;

-          керівників та членів керівних органів українських суспільно-політичних, мистецьких та громадських об’єднань;

-          українських науковців, митців та журналістів, які відкрито декларували свою приналежність до України та українського народу;

-          духовенства, членів керівних органів українських релігійних громад;

-          надгробні плити, що містять символіку або епітафії, пов’язані з українською державністю та державотворенням українського народу.

Всі перераховані критерії в повній мірі відносяться до представників кримськотатарських, караїмських і кримчацьких еміграційних середовищ за межами України, їхніх суспільно-політичних, національних, культурних та релігійних об’єднань і товариств, а також відповідної національної символіки.