21 грудня 2021 року Україна відзначає 160-ту річницю від дня народження видатного українського мецената та громадського діяча, борця за незалежність України Євгена Харламовича Чикаленка (21.12.1861 - 20.06.1929). Євген Чикаленко останні роки свого життя провів у вимушеній еміграції у Чехословаччині й похований в колумбарії міського цвинтаря Подєбрад. 


Сьогодні тимчасовий повірений у справах України в Чехії Валерій Дем'янець і перший секретар посольства України в Празі Остап Лук'янчук поклали квіти до поховання в Подєбрадах, вшанувавши пам'ять борця за незалежну Україну Євгена Чикаленка. Про це повідомляє сайт посольства України в Чеській Республіці.

Покладання квітів до колумбарію


Історик Ігор Гирич про Чикаленка написав так:

Євген Чикаленко за власним метафоричним порівнянням був один із 300 душ донкіхотів із 30 мільйонів українців, які робили, здавалося б, справу абсурдну, роботу, приречену на поразку, – творили український рух. Євген Чикаленко був одним з найгарячіших і найактивніших прихильників політизації українського руху. Він був критиком чистого культурництва, ставив на перші місця за значущістю для національного визволення саме тих діячів, які бачили своїм завданням добиватися автономії для України.

Теги: #

Останні новини

Теги